Mezinárodní den dětí – Royal party servis spol. s r.o.

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí.
Vyhlášení dne dětí bylo poprvé doporučováno v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí. Tato konference se konala 1. června 1925 ale den dětí však nebyl vyhlášen. Ve stejný den se v San Franciscu konal festival Dračích lodí, na jejichž oslavu čínský generální konzul shromáždil mnoho čínských sirotků, aby poukázal na to, že by se společnost měla více zabývat blahem dětí. Tyto dvě významné události, které se staly ve stejný den, určily datum oslav Dne dětí, který byl ale oficiálně vyhlášen později.

Československo, později Česká republika převzala toto datum a Mezinárodní den dětí se slaví na začátku června.

Tento den by měl být i pro Vaše ratolesti něčím významným. Měli by jste jim uspořádat nějakou malou párty, nebo něco dobrého jim ukuchtit. Na dětské menu vsázíme především jedno jediné pravidlo. Menu musí být pestré a hlavně barevné.

Čím zábavnější a pestřejší bude talíř, tím více budou mít děti o jídlo zájem. Proto jsme se rozhodli přidat pár obrázků, aby jste zazářili jako ti nej šéfkuchaři domácnosti a vašim talířkům podlehl i ten největší nejedlík a vybíravec.