VELIKONOČNÍ BARVENÍ PODLE PŘÍRODY

VELIKONOČNÍ BARVENÍ PODLE PŘÍRODY

Rostlinami barvili lidé odnepaměti, a i v době umělých barviv se k nim rádi vracíme.
Z vajíčka, které do červena obarvila řepa, do sluníčkové žluti kurkuma, nebo do modra zelí, budete mít jiný pocit. Zvláště, když je pak dáte malým koledníkům.
Potravinářská barviva jsou sice nezávadná, ale stejně…

U nás v RPS máme rádi přírodní věci, proto Vám přinášíme velmi zajímavé typy na barvení velikonočních vajíček přírodní cestou 🙂

 

 

Postup:

 

 

Pokrájenou zeleninu, rostlinu nebo koření vložte do hrnce s vodou. Čím více bude materiálu ve vodě, tím bude výsledná barva intenzivnější (záleží však i na čase, který vajíčka v lázni stráví). Vše nejméně čtvrt

hodiny hodiny povařte, poté sceďte, přidejte na půl litru malou skleničku octa a ještě do horkého barevného odvaru ponořte uvařená vejce. Nechejte je barvit nejméně 12 hodin. Vejce sice můžete barvit a zároveň vařit již v připravovaném odvaru, ale přímý dotyk barvotvorného materiálu tvoří na vajíčkách skvrny. Můžete je tedy oddělit gázovými sáčky, nebo před vložením vajec rostliny v odvaru rozmixovat.

 

 

 

Velmi originální jsou klasické otisky na velikonočních vajíčkách.

 

Oblíbené otisky lístků, které zůstanou světlé, pokud vajíčko pevně ovinete gázou, můžete vyzkoušet u barvení všemi přírodními odstíny,
i když tradiční jsou u barvení cibulí. Vajíčka lze také předem vyzdobit voskovou kresbou, kterou po nabarvení sloupnete.

Intenzivně barvící rostlinné šťávy, jako je řepná, malinová nebo borůvková, můžete použít i přímo, bez vaření, a vajíčka jimi pomalovat. Štětcem, nebo přímo zmrzlým ovocem.

 

Co jak barví?

 

  • Modrá: červené zelí
  • Žlutá: kurkuma, kořen kopřivy, šafrán
  • Žlutohnědá: slabší černý čaj, zázvor
  • Hnědá: cibulové slupky, dubová kůra
  • Tmavohnědá: silný černý čaj, káva
  • Červená: červená řepa, slupky červené cibule, maliny
  • Modrofialová: borůvky
  • Zelená: žitné osení, olšová kůra, kopřivy

 

Poté, co nabarvená vejce dokonale uschnou, můžete je potřít sádlem nebo jedlým olejem – jsou pak krásně lesklá a barvy působí intenzivněji.