Vánoční čokoládové nebe

Vánoční čokoládové nebe

Vánoce jsou svátky plné shonu a stresu, kdy většina z nás nemá dostatek času na pečení vánočního cukroví. Proto jsme se rozhodli Vám ukázat nepečené dobroty, kterými rozhodně nezklamete žádného člena rodiny.

Že znáte lanýže pouze jako drahé houby? Tak zkuste ty naše! Jsou z čokolády a lanýže připomínají svým vzhledem. Sametově čokoládové, krémové oříškové nebo ty s malinami, všechny skvělé a hned hotové! Kromě čokoládové klasiky obalené v kakau vyzkoušejte i variantu z čerstvého sýra a oříšků nebo z bílé čokolády, kokosu a malin.

 

Základní čokoládové lanýže

Na 25 kuliček potřebujete: 200 g hořké čokolády s minimálně 50 % kakaa, 125 ml smetany ke šlehání, 2 lžíce másla, holandské kakao na obalení

Postup: Čokoládu nalámejte na čtverečky a v rendlíku zalejte smetanou. Přidejte máslo a za stálého míchání zahřívejte, dokud se vše nespojí v hladký krém. Dejte vychladit do lednice, dokud hmota neztuhne (to trvá minimálně 2 až 3 hodiny, nejlépe ale přes noc). Lžičkou ji pak nabírejte a v dlani tvořte malé kuličky, které odkládejte do kakaa, ve kterém je obalte.

Tip: Pro dospělé přidejte do základního předpisu 2 lžíce oblíbeného alkoholu (rumu, amaretta, whisky či koňaku) a obalujte podle chuti v oříšcích nebo nastrouhané čokoládě.

 

 


Krémové kuličky s oříšky

 

Na 30 kuliček potřebujete: 100 g lískových oříšků, 60 g holandského kakaa, 100 g cukru moučka, 120 g čerstvého sýra (Philadelphie, Buko, Cream spread), čokoládovou rýži na obalení

Postup: Čerstvý sýr smíchejte s najemno umletými oříšky, cukrem a kakaem. Nechte ztuhnout v lednici, a poté pomocí lžičky tvarujte kuličky, které obalujte v čokoládové rýži.

Tip: Lískové oříšky můžete vyměnit za jiné oblíbené ořechy nebo sušené ovoce. Čokoládovou rýži pak klidně vyměňte za kokos nebo nastrouhanou čokoládu.

 

 


Malinovo-kokosové kuličky z bílé čokolády

Na 35 kuliček potřebujete:300 g bílé čokolády, 4 lžíce másla, 2 lžíce smetany na šlehání, 60 g čerstvých nebo mrazených malin, 100 g strouhaného kokosu a další na obalení

Postup: Čokoládu nalámejte na čtverečky a spolu se smetanou a máslem nechte na mírném plameni rozpustit. Maliny (jestli používáte mrazené, nechte nejprve rozmrznout) rozmixujte a spolu s kokosem a přidejte k rozpuštěné čokoládě. Pořádně promíchejte a nechte nejlépe do druhého dne ztuhnout v lednici. Tvarujte malé kuličky a obalujte v kokosu nebo moučkovém cukru.

Tip: Pro dospělé přidejte do kuliček dvě lžíce bílého vína nebo šampaňského a maliny klidně vyměňte za jahody.