Den Díkůvzdání / Krocan s mandlovou nádivkou

Den Díkůvzdání / Krocan s mandlovou nádivkou

Tradiční severoamerický svátek Thanksgiving Day (česky Den díkůvzdání) se v Americe slaví každý 4. čtvrtek v listopadu.
Původně se jednalo o oslavy úrody, dnes už jde spíše o komerční svátek spojený s nákupy, americkým fotbalem či slavnostními průvody. Tradičním pokrmem pro tento den je krocan s domácí nádivkou a brusinkovou omáčkou. Jako dezert se nejčastěji volí dýňový koláč. 

Trocha historie

V září roku 1620 vyplula z anglického přístavu Plymouth loď s názvem Mayflower, která vezla budoucí osadníky Severní Ameriky.
Cestující na lodi vešli do dějin jako Otcové poutníci (Pilgrim Fathers). Zakotvili v Cape Cod Bay nedaleko budoucího Plymouthu ve státě Massachusetts v USA.
Angličtí osadníci  však nebyli zvyklí na místní podnebí a tak měli problém s pěstováním úrody. Pomohli jim až místní domorodí obyvatelé a v roce 1621 spolu společně oslavili první Den díkůvzdání, aby poděkovali bohu za úrodu a sklizeň v uplynulém roce.
Roku 1863 Abraham Lincoln prohlásil tento den státním svátkem a stanovil ho na poslední čtvrtek v měsíci listopadu. Roku 1941 prezident Roosevelt stanovil Den díkůvzdání na 4. čtvrtek v měsíci. Chtěl tak dosáhnout zvýšení ekonomiky v letech, kdy má listopad 5 týdnů – následující den po Dni díkůvzdání se totiž považuje za záhájení vánoční nákupní sezóny – tzv. Black Friday.
Tento svátek tak tedy spadá do rozmezí dat od 22. do 28. listopadu. Letos jej slavíme DNES 23. 11.

 

Typické pokrmy

Na svátečním stole nesmí chybět krocan s domácí nádivkou, u které si každá rodina pevně střeží svůj tajný recept. Jeho příprava však není vůbec jednoduchá. Musí zasytit celou rodinu a proto mívá 8–14 kg. Doba pečení bývá 6–7 hodin. Právo porcovat krocana je velká pocta. Porcování probíhá přímo na svátečním stole před zraky celé rodiny a většinou jej provádí nejdůležitější osoba v rodině nebo hlava té rodiny, u které se svátky slaví.
Nádivka pak má 2–5 kg. Typickými ingrediencemi jsou francouzský chléb, vlašské ořechy, rozinky, vývar, cibule, máslo, celer, jablka, petrželka, šalvěj, vejce, sůl a pepř. Mezi oblíbené přílohy patří brusinková omáčka, kaše, kukuřice, sladké brambory, knedlíky, hrášek, fazolové lusky, mrkev, kukuřičný chléb. Jako dezert se podávají koláčky různých druhů, čokoládový krém nebo nejvíce typický dýňový koláč. K pití se volí jablečný mošt.

Náš oblíbený recept na Krocana s mandlovou nádivkou  

Ingredience:

2,5 kg očištěného krocana
150 g másla
30 g soli
700 ml vody
 Na nádivku:
600 g veky
100 g mandlí
50 g másla
10 g soli
3 ks vejce
300 ml mléka
petrželová nať nebo pažitka
mletého muškátového oříšku
nebo květ


Postup:

1. Očištěného krocana opláchneme, necháme okapat a kůži na prsou uvolníme pro náplň
2. Mandle spaříme, pak je oloupeme a nasekáme nahrubo
3. Veku nakrájíme na drobné kostičky, pokropíme mlékem a necháme vsáknout
4. Máslo vyšleháme se žloutky, mírně osolíme, přidáme opláchnutou, jemně nakrájenou petrželovou nať, mletý květ, připravené mandle a zvlhčené žemle, vše pečlivě promícháme
5. Z bílků vyšleháme sníh a lehce jej vmícháme do nádivky.
6. Krocana naplníme nádivkou, mírně osolíme na povrchu i uvnitř, stáhneme ji motouzem nebo ocelovou jehlicí a upečeme na 2/3 dávky másla
7. Během pečení přeléváme krocana výpekem a podléváme trochou vody, aby se výpek nepřipálil
8. Měkkého krocana vyjmeme ze šťávy a pak výpek zjemníme zbylým máslem, případně podle potřeby osolíme, přecedíme a krátce povaříme.

Doporučení:

Jako přílohu podáváme různě upravené brambory, rýži s kompoty nebo zeleninovými saláty.

Tak vzhůru do pečení, zbývá pár hodin do začátku večeře Díkůvzdání 🙂