Blahodárné účinky piva

Blahodárné účinky piva

Již ve staré Mezopotámii se věřilo v léčebné schopnosti piva.  V pivě se například rozpouštěli léky pro snadnější vstřebávání. Ředili se tak léky pro vnitřní použití, ale i různé ingredience používané na výplň zubů.  V Egyptě se pivo využívalo k lékařským účelům. Zajímavé je například to, že se pivo používalo jako antikoncepční přípravek pro zabránění početí (to by mě zajímalo, jaká byla úspěšnost). Protože český národ zaujímá ve spotřebě piva přední místa ve světových statistikách, věnuje se řada lékařů výzkumu vlivu pití piva na člověka. Z poznatků výzkumných ústavů vyplývá, že pivo je fyziologicky mimořádně vyrovnaný nápoj.

Pojďme se na to tedy společně podívat. Pivo obsahuje vodu, sacharidy, bílkoviny, vitamíny, biogenní prvky, ionty a další látky pozitivně působící na lidský organismus. 92 % obsah vody umožňuje rychlé uhašení žízně. Pivo neobsahuje tuky ani cholesterol, ale díky sacharidům je zdrojem energie (cca 400 – 500 kcal v 1 l nápoje). Přítomnost všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů především hořčíku, draslíku, fosforu, chloridu, křemíku, zinku, balastních látek podporujících trávení a nižší koncentrace škodlivin.

Můžeme tedy říci, že při umírněné konzumace piva dochází u člověka k pozitivním účinkům. Pivo má uklidňující vliv, odbourává stres, funguje jako prevence proti infarktům a srdeční mrtvici, má příznivé účinky na trávení, činnost žaludku, snížení hladiny cholesterolu, dále příznivě působí na nervovou aktivitu. Pivo lze užívat také k prevenci proti kožním chorobám, ano dámy vitamíny zejména skupiny B, a také kyseliny obsažené v pivu podporují metabolismus a regeneraci kůže. Pivo tak napomáhá vzniku kožního pigmentu a zkvalitňuje pleť.  Dále funguje jako prevence tvorby ledvinových a žlučníkových kamenů, podpora vylučování moči, anti-oxidační ochrana proti nádorům a srdečně cévním onemocněním, prevence arteriosklerózy a Alzheimerovy nemoci. Dále byly vypozorovány kladné účinky na metabolismus bílkovin, aminokyselin, snížení krevního tlaku, povzbuzení tvorby červených krvinek posílení kostí.

Pokud se ptáte, co je tedy ta umírněná míra konzumace piva?? Jako denní doporučená dávka se uvádí 3 – 4 drinky denně.  Doporučení ministerské komise britské vlády je například „jedno pivo je lepší než žádné, dvě jsou lepší než jedno. Čtyři piva však neznamená, že jsou dvojnásobně lepší než piva dvě.“

Negativní aspekty konzumace piva.

Samotná konzumace piva není negativní. Negativní aspekty jsou spíše spojeny s alkoholem, který pivo obsahuje jako produkt. Pivo obsahuje 92 % vody (jak už bylo řečeno) a u plzeňských piv od 0,5 do 5,1 % obsahu alkoholu. Nadměrné pití piva může poškozovat játra, ledviny a způsobovat nadměrné odumírání mozkových buněk. V tomto případě je ale riziko těchto problémů z alkoholických nápojů u piva nejnižší, takže buďte bez obav.

Věřím, že příznivce piva jsem tímto článkem potěšila a těm, kteří doposud pivu příliš neholdovali, po tomto čtení jistě změní názor. Tak nelněte a přijďte k nám na Mendlovo náměstí ochutnat zelené pivo na zelený čtvrtek. Budeme se na Vás těšit společně s Michalem Hrůzou anebo Laurou a jejími tygry.