Waste taste!!

Waste taste!!

Waste taste, neboli vaření beze zbytků v podstatě není žádnou novinkou, toto téma se řešilo už dávno v dobách našich předků. Takovým ukázkovým příkladem správného hospodařením s jídlem byla zabijačka. Prase se zpracovávalo tak zvaně nose-to-tail (od čumáčku až po ocásek).  Dříve totiž nebyly lednice a nebylo tedy možné jídlo skladovat. Nevznikaly tedy přebytky, na zabijačce se totiž domluvili například 2-3 rodiny, které si maso a výrobky z čuníka rozdělili.

V nedávných průzkumech se zjistilo, že jeden člověk vyhodí za rok více než 150 kg jídla, a to už je množství k zamyšlení!!

Ještě před několika generacemi si naši předkové kladli otázku „co budeme jíst?!“, kdežto naše generace si vybírá z toho, co budeme jíst, na co máme zrovna chuť. Žijeme v blahobytu, často se přejídáme, trpíme obezitou, cukrovou a jinými civilizačními chorobami. Pojďme s tím něco udělat!

Několik prestižních českých restaurací se také rozhodlo bojovat proti plýtvání a zároveň to pojali jako výzvu. Začali zpracovávat suroviny komplexně, vaří tedy nejen ekonomicky, ale i ekologicky a podle známých přístupů root-to-leaf (od kořínků po lísteček).

My pro Vás máme hned několik tipů.

Nakupovat choďte s napsaným seznamem – jen tak se podle expertů vyhneme tomu, že přijdeme domů i s potravinami, které úplně nepotřebujeme. Plýtvání jídlem se snaží bránit i samotné firmy. Už teď si můžete koupit chytré lednice, které Vám pomohou nenakupovat zbytečně. Mají v sobě totiž zabudovanou kameru, která vás informuje o množství jídla, které máte doma v lednici. A užitečným pomocníkem může být také například mobilní aplikace, která vás upozorní na jídlo, které se doma brzy začne kazit. Chytrý telefon pak posílá upomínky na jídlo, které byste už měli sníst. A k tomu přidá i příslušné recepty. A to se vyplatí :-).

Tady je několik receptů na zajímavá jídla beze-zbytků.

Co říkáte na Sendvič s trhaným hovězím masem a ořechovou majonézou s chipsy ze šlupek brambor anebo je libo Gratinovaný morek v chorizo krustě s pečenými bramborovými slupkami (amuse-bouche). Příznivci smoothie jistě ocení Čerstvě lisovanou šťávu ze slupek karotky, červené řepy a jablek. A na závěr, jako sladkou tečku si dopřejte dezert Krevetovo-vanilkové Cappuccino.