Marocká kuchyně, sto a jedna chuť

Marocká kuchyně, sto a jedna chuť

Maroko, bohatství kuchyně v Africe. Během našich prázdninových dobrodružství jsme měli možnost podívat se do jedné z afrických zemí, a to je Maroko. Marocká kuchyně je vyhlášená pro své aromatické voňavé koření a skvělé dušené maso. Ale co je opravdovým pokladem pro maročany, na čem si rádi pochutnají a co byste rozhodně neměli vynechat ani Vy?

Nejtradičnějším pokrmem v Maroku je tzv. tajin. Jedná se o pokrm, připravovaný ve speciální nádobě z keramiky, která se skládá ze spodní nádoby podobající se talíři a vrchního poklopu ve tvaru vyfouknutého zvonu. Tajin se připravuje ze tří druhů masa, kuřecí, vepřové nebo jehněčí. V tradičních marockých restauracích běžně uvidíte u pultu viset celé jehně, kus krávy nebo velkou kýtu. Maročané pak maso zpracovávají a často ihned spotřebují. Do tajinu patří vždy jeden druh masa, následně zelenina, nejčastěji cibule, mrkev, cuketa a brambory nebo kuskus. Tajin se přiklopí a na uhlí se vaří potřebnou dobu, pro každé maso odlišnou. Poté Vám kouřící tajin naservírují na stůl společně s marockým chlebem, který lz epřirovnat k něčemu mezi pitou a bílým chlebem. Pro ozvláštnění se do tajinu mohou přidat také hrozinky nebo jiné sušené ovoce, které vytvoří v tajinu nasládlou chuť. Díky tajinu budete mít také možnost ochutnat tradiční marocké koření se specifickou chutí jako je kmín, kari, harissa – velmi pálivý prášek nebo ras el hanout – směs 35 koření, se kterou i prý nešikovné kuchařky zvládnou skvělé jídlo.

Dalším marockým oblíbeným jídlem jsou sardinky z ohně. Čerstvé syrové sardinky se nasolí, umístí do grilovacích kleští na ryby a hodí přímo na uhlí. S křupavě opečenou kůží, marockým chlebem a rajčatovým salátem si na nich bez pochyby pochutnáte.

A na závěr něco sladkého? Určitě stojí za to ochutnat tzv. Amlu, kterou si můžete dát třeba na palačinky. Amla je směs pražených mletých mandlí, medu a potravinářského arganového oleje. Arganový olej je jeden z klenotů Maroka. Arganovník roste pouze na jednom místě na světě a to je Maroko, oblast Agadiru. Nikde jinde neroste a nelze ani uměle vysadit. Plody arganovníku jsou zpracovány na olej, jak pro kosmetické, tak pro potravinářské účely. Má příjemnou oříškovou chuť a lze jej využít ve studené kuchyni na salát nebo třeba do raw dezertů.

Marocká kuchyně určitě stojí za to!