Špilberk food festival 2016

Špilberk food festival 2016

Jako všichni milovníci dobrého jídla jsme se vypravili na brněnský festival gurmánů s nejdelší tradicí. Špilberk food festival, místo, kde si každý přijde na své – zajímavé jídlo, víno, degustace, ochutnávky gastronomických zvláštností a skvělá show s experty svého řemesla.

Co bylo letos na festivalu nového a rozhodně k označení „must see“ nebo spíše „must taste“?

Našemu oku rozhodně nemohl ujít stánek Koishi, které přijelo se svojí klasickou dávkou prvotřídních ústřic. Brněnský rybí restaurant nabízel k degustaci čerstvé francouzské ústřice z hned několika oblastí, doplněné o jednu irskou krasavici. Otvírání ústřic z rukou profesionála vypadá opravdu jednoduše, pomocí krátkého tupého nožíku. No! Na vlastní odřené ruce jsme se přesvědčili, že tak jednoduché to opravdu není a chce to pořádný kus praxe a cviku. A co bylo na letošních ústřicích pomyslnou třešničkou na dortu? Jahodová perla! Odborník na ústřice nám podal velmi poutavý výklad, jak to vlastně s těmi ústřicemi chodí, než se dostanou do našich úst. Kde a jak dlouho žijí, po jaké době se z volného moře přesouvají do delty k proplachu a jak jsou baleny. Jeho obvyklou útrapou bylo vyptávání hostů, kde že je ta perla po otevření ústřice. Proto začal vyrábět perly jahodové, které mohou ozvláštnit chuť ústřice a udělat tak z ní v podstatě dezert. Podle libosti můžeme přidat také křen, rum, tabasco a jiné doplňky, čímž do jisté míry potlačíte rybí chuť ústřice – to může být příjemné pro začínající gurmety. Zkušení matadoři jistě ocení jemné odlišnosti v chuti samotné.

Další delikatesa, která rozhodně zaujala naše chuťové pohárky byla ze stánku Barkona snails. Česká šnečí farma od Olomouce, která se zabývá chovem šneků pro výrobu čerstvých i trvanlivých surovin. U Barkona snails jsme vyzkoušeli téměř celé menu, a to šnečí paštiku se šnečím kaviárem, šnečí polévku se šnečím knedlíčkem a šneky po burgundsku, které jsme si zamilovali. Za nás šneci rozhodně bezkonkurenční festivalová novinka.

Příjemnou atmosféru slunného dne, skvělého jídla a krásného prostředí nám doplnil ledový zelený čaj s ananasem a sklenka vína z PETIT CRU. Kdo nebyl, rozhodně prohloupil!