Velikonoce nebo Pasqua?

Velikonoce nebo Pasqua?

Pasqua je italský název pro Velikonoce. A protože se nám už kvapem blíží, pojďme se podívat na velikonoční menu. Každý rok pečeme beránky, mazance, vánočky, nádivky a připravujeme vaječné pomazánky. Pokud si ale chcete udělat něco méně tradičního, pojďme společně zjistit, co se vaří v Itálii.

Běžnou velikonoční dobrotou, kterou si můžete dát k snídani, ale také jako odpolední svačinu či studený předkrm je Torta pasquale. Torta pasquale je slaný koláč z listového těsta plněný špenátem, vařenými vejci, cibulkou, ricottou, parmezánem a pampeliškovými listy.

Stejně jako u nás je v Itálii zvykem jíst mladé maso. Obvykle jsou to jehněčí kotletky s kostí, které se servírují s pečeným mátovým chilli bramborem. Nejvhodnější je použít baby brambůrky, které připravujeme celé v páře.

Jako zajímavou přílohu si můžete připravit marinovanou červenou řepu, která se skvěle hodí k pečenému masu. Čerstvou řepu stačí naložit do vinného octa, soli, česneku, oregána, chilli a olivového oleje. Řepu pomalu uvaříme v pánvi na malém plamenu ve směsi octa, vody a soli. Jakmile je měkká, dáme ji stranou a přikryjeme. Ze zbývajících ingrediencí uděláme marinádu a plátky řepy v ní po dobu jednoho dne marinujeme.

Jako sladkou tečku přidejte pudink s kapkou amaretta a čokoládou. Neláká Vás zkusit Pasqua italiana?