Latino? sim!

Latino? sim!

Naší třetí zastávkou na cestách za světovou kuchyní bude Latinská Amerika. Temperamentní a exotické země této oblasti nabízejí zajímavé kulinářské variace, které rozhodně stojí za to.

Argentina. Domov vyhlášených steaků ze šťavnatého hovězího připravovaných na rozpáleném grilu, které mohou být ozvláštněny omáčkou Chimichurri. Hlavní roli při přípravě chimichurri hraje svazek petrželky nasekaný a smíchaný s olivovým olejem, vinným octem, oregánem a česnekem. V Uruguayi běžně přidávají nasekané chilli papričky.

Pokud byste se ocitli v Mexiku a chtěli si k dobrému steaku dát něco na doplnění chuti, určitě by bylo správnou volbou guacamole. Guacamole je dip, kde je hlavní hvězdou rozmačkané avokádo smíchané s kousky rajčat, cibule, česneku a soli.

Kolumbie je místo, které nabízí nejednu zajímavou specialitu. Jendou z nich je polévka Ajiaco. Ajiaco je exotická bramborová polévka, která se připravuje z kuřete, kukuřice a různých druhů brambor. Běžně je dochucena koriandrem, tabascem a limetou.

Ceviche, zkrátka oblíbená pochoutka v přímořských zemích Latinské Ameriky. Hlavní surovinou je syrové rybí maso, nejčastěji z tuňáka či žraloka, které se několik hodin marinuje v citronové šťávě. K marinované rybě se přidává sekaná cibule, chilli, rajčatový protlak a bylinky. Ceviche se nejčastěji podává s batáty, kukuřicí nebo plantainy, což jsou zelené zeleninové banány až o velkosti 30 cm.

A pokud budete chtít tyto dobroty něčím zapít, nezbývá než doporučit brazilskou caipirinhu. Caipirinha je osvěžující koktejl složen z národní pálenky Cachaca , třtinového cukru, limety a drceného ledu. No nemáte na něj už teď chuť?