Izrael, hummus nebo falafel?

Izrael, hummus nebo falafel?

Naší první destinací byla Havaj. Pokračujeme na cestě dále a stěhujeme se pro tuto chvíli do Izraele.

Izraelská kuchyně byla výrazně ovlivněna tradicemi zdejších obyvatel, kteří na jeho území přicházeli především v 19. století. V izraelské kuchyni se využívá velké množství zeleniny, ryb, oliv, sýrů a tvarohu. Zdejší jídla mají velmi charakteristickou orientální chuť, a to díky surovinám jako sezam, skořice, máta, datle, pomeranče, koriandr, růžový olej a med.

Typickým pokrmem, který se rozšiřuje i u nás je tzv. hummus. Jedná se o pokrm levantského původu z rozmačkané cizrny smíchané se sezamovou pastou tahiny, olivovým olejem, citronem, solí a česnekem. Název pochází z tureckého humus, tedy cizrna, arabsky himmas. Cizrna je bohatá na proteiny, vlákninu, železo a vitamin C. Běžně se do hummusu přidává i petrželka, mletá paprika nebo chilli a nejčastěji se servíruje se zeleninou, pita chlebem nebo plackami.

Druhým izraelským tahounem, který začíná pronikat do naší kuchyně je falafel. Falafel je egyptský pokrm, který je oblíbený zejména v Izraeli a Libanonu. Smažené kuličky z bobů nebo cizrny jsou obvykle podávané v pita chlebu se sezamovou pastou, jogurtovou omáčkou a zeleninou. Jako osvěžení, společně s falafelem, najdete na talíři i salát tabouleh, který se připravuje z petrželky, rajčat, kuskusu, cibule a olivového oleje. Falafel kuličky lze jíst také s hummusem a zeleninou jako vegetariánský pokrm.

Vyzkoušíte tyto dobroty z cizrny s nádechem orientu i Vy?