Hawaii? Let´s poke it up!

Hawaii? Let´s poke it up!

Jedním z gastronomických trendů pro rok 2016 je příliv nových exotických jídel z oblasti Latinské Ameriky, Havaje a Izraele. Naší první destinací bude Havaj.

Azurové moře, písčité pláže a surfařský ráj. To všechno, a k tomu osvěžující pochoutky, které překvapí nejen svou chutí. POKE! Věhlasná dobrota havajských surfařů, kterou si můžete koupit na každém rohu. Název Poke je odvozen od slova poke, neboli nákrájet, nasekat. A o co se tedy krájí a seká? Poke je salát ze syrových ryb, nejčastěji servírovaný se zeleninou či rýží. Stačí vylovit čerstvého tuňáka nebo lososa, nakrájet na menší kousky a přidat pár dalších ingrediencí jako je šalotka, jarní cibulka, japonská sojová omáčka, sezamový olej a sezamová semínka. Podle libosti můžete Poke ozvláštnit o zázvor, chilli omáčku, avokádo, rajčata nebo jakoukoliv zeleninu, která vám přijde k chuti. Někteří havajané přidávají dokonce svou variaci omáčky, která má základ v majonéze. A pokud chcete rozjet ještě větší surf, dejte si Poke nachos nebo Poke tacos.

Jakmile doplujete na své cestě až k havajským věncům, určitě si budete chtít pochutnat také na acai bowl, neboli misce s acai. Acai je plod palmy, vysoké až 25 metrů. Plody acai jsou přírodním antioxidantem, bohaté na energii, vlákninu a vhodné pro detoxikaci. Plody acai rostou v trsech a připomínají větší borůvky, jak svým vzezřením, tak svou chutí. Na Havaji jsou nejčastěji servírovány rozmixované s ovocem, ořechy, kokosem a granolou. Acai smoothie je další varianta, jak tyto plody využít. Stačí přidat mandlové či kokosové mléko, ovoce dle chuti a roztočit je v mixéru. A pokud jste po havajském slunci příliš rozpálení, acai vám poslouží i jako základ pro osvěžující zmrzlinu, kterou lehce dosladíte medem. Pro větší divočinu můžete acai kombinovat i se zeleninou a přidat například čerstvé špenátové listy.

Potkáme se na Havaji s Poke nebo acai bowl v ruce?