Fresh a smoothie

Fresh a smoothie

V horkých letních dnech často nemáme chuť na jídlo, přesto ale potřebujeme do těla dostat hodně živin. Variantou k hodnotné svačince může být příprava osvěžujícího freshe nebo smoothie.

Fresh je čerstvě vymačkaná šťáva z ovoce či zeleniny, zbavená dužiny. Jedná se tak spíše o lehčí nápoj plný vitamínů a vlákniny. Fresh je možné připravit pomocí elektrického či ručního odšťavňovače, který jistě najdete v každé domácnosti.

Pokud si chcete dát fresh, který podpoří vaši imunitu, namíchejte si jej z pomeranče, mrkve, jablka a zázvoru. Pročišťující účinky bude mít fresh z ananasu, jablka a pomeranče a jako vyprošťovák po náročném večeru si připravte šťávu z mrkve, celeru, jablka a řepy.

Co na to smoothie?
Smoothie je blízký kamarád freshe. Liší se však přítomností dužiny. Při přípravě smoothie, ovoce a zeleninu neodšťavňujeme, ale pouze mixujeme. Do smoothie můžeme přidat také jogurt nebo mléko a vytvořit si tak milkshake. Další variantou je využití hustého smoothie jako směsi na zmrzlinu ve formě ovocné dřeně. Osladíme smoothie, přelijeme do nádobek, necháme zmrazit a zdravá ledová pochoutka je připravena ke konzumaci.