Frozen Yogurt

Frozen Yogurt

Frozen yogurt, froz yog nebo FroYo je letní pochoutka u nás známá pod názvem mražený jogurt. Mražený jogurt je dobře známý v zahraničí, a to především v USA a Německu. Jedná se o lehčí, lahodnou, méně kalorickou a zdravější variantu zmrzliny. Mražený jogurt se běžné prodává jako zmrzlina, ale liší se nízkým obsahem tuku a přítomností probiotických kultur, které jsou pro organismus velmi prospěšné.

Jogurt nebo zmrzlina?

Mražený jogurt, stejně jako zmrzlina, nabízí osvěžení, a k tomu specifickou nakyslou jogurtovou chuť, která může být zajímavým kontrastem k často přeslazené zmrzlině. Mražený jogurt má velké možnosti úprav, pro smetanovou variantu zvolíme řecký jogurt a pro méně tučnou nízkokalorický bez cukru a tuků. Mražený jogurt se často kombinuje s čerstvým ovocem, ořechy, müsli, ovocnými či čokoládovými polevami a posypkou. FroYo se tak stává lákadlem i pro milovníky zdravého životního stylu, a to díky široké variabilitě surovin, ze kterých se připravuje.

Jak na FroYo?

Mražený jogurt můžete připravit i doma pomocí zmrzlinového stroje nebo stejným postupem jako u sorbetu. Připravíte směs z jogurtu a rozmixovaného ovoce dle chuti, vložíte v nerezové misce do mrazničky a každou půl hodinu směs promícháte, než dostane tu správnou konzistenci. Na závěr ozdobíte ovocem, toppingem, ořechy či jinou posypkou.