Sezóna špičky lásky je tu!

Sezóna špičky lásky je tu!

Začíná sezóna chřestu a gurmáni chtějí jediné – krále zeleniny, který je lékem snad proti všemu, dokáže ukojit i ty nejmlsnější jazýčky a hlavně úžasně chutná, ať už ho připravíte jakkoliv. Sezóna trvá jen dva měsíce, tak si ji pojďme náležitě užít. Přečtěte si jak!

 

419906_chrest_image_620

Celebrita mezi zeleninou

Název asparágus je odvozen z perštiny a původ má tato šupinatá bylina v Orientu. Chřest totiž pojídali už egyptští faraóni před pěti tisíci let, o čemž svědčí dochované nástěnné malby nalezené v pyramidě u Sakkry. V antice jej třeba používali jako lék a císař Augustus pro něj dokonce nechal zřídit flotilu, která měla za úkol jej dovážet.

Koktejl zdraví

Mluvíme doslova o koktejlu zdraví či elixíru mládí. Chřest obsahuje obrovské množství vitamínů a stopových prvků – skoro by se zdálo, že se jeho konzumací stanete nesmrtelnými. Podporuje totiž krvetvorbu, obnovu buněk, paměť, posiluje imunitu, kůži, růst vlasů a zároveň pomáhá pročišťovat organizmus a udržuje silné srdce a cévy. Také udržuje hormonální procesy v těle v normálu. Zároveň přináší velkou výhodu pro štíhlost, obsahuje velké množství vody, minimum tuků a sacharidů a má nízkou energetickou hodnotu, pouze 22 kalorií na 100 gramů. Chřest také napomáhá plodnosti a zvyšuje libido. Lidé jej považují za přírodní tonikum a afrodiziakum.

 Jak na něj?

Chřestu existuje ve světě na 300 druhů. U nás se pěstuje na Mělnicku nebo v okolí Ivančic, zejména pak ten bílý, zelený a fialový. Pro svou kvalitu se český chřest vyváží do celé Evropy. Aby byl lépe stravitelný, konzumuje se vařený, s odříznutými dřevnatými konci – bílý chřest loupáme a vaříme necelých 9 minut, naopak zelený buď neloupáme vůbec, nebo jen jeho konec a vaříme jej jen 5 minut. V obchodech buďte při výběru opatrní a kupujte pouze pevné výhonky, které při ohnutí prasknou.

Kam ještě za ním vyrazit?

Je-li jste už všechna menu v Chřestfestu ochutnali (třikrát) a stále nemáte dost, zřejmě budete chtít za chřestem vyrazit ještě dál. Třeba na tradiční  Chřestové slavnosti v Hostíně u Vojkovic na Slavnosti chřestu v Ivančicích nebo mezi 19. až 22. květnem na trhy Farmářů v Praze  na Andělu. Rozhodně neopomeňte i další farmářské trhy a tržiště, kterých je po velkých městech spousta a kde budou mít chřestu jistě plné koše!

 Tip na recept

Chcete zkusit třeba chřestový salát? Inspirujte se  receptem bloggerky Lucie z Delicious Blogu. Chřest zkombinovala se špenátem, lískovými oříšky, balkánským sýrem, olivovým olejem a medem. Vypadá skvěle!