Drink jara a léta je cider

Drink jara a léta je cider

Tradiční pivařský národ, kterým jsou Češi, pomalu přesedlává na cider! Alkoholický nápoj ze zkvašeného jablečného moštu nabírá na popularitě.

Cider? Pro většinu z vás to není tak úplně cizí slovo. Tenhle alkoholický nápoj ze zkvašeného jablečného moštu totiž v Česku zažívá boom.

Výroba cideru je poměrně jednoduchá a právě to je důvodem vzniku celé řady lokálních výrobců tohoto jablečného zlata. Vyrábí se ze zkvašeného, zpravidla jablečného moštu. Setkat se ale můžete i se ciderem vyrobeným z hrušek.Kvašením vzniká alkoholický nápoj, který je díky svému ovocnému původu zdraví prospěšný. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů a navíc sbírá díky kvašení cenné antioxidanty. Na rozdíl od piva je cider vhodný pro lidi s celiakií, protože je naprosto bez lepku.

Vzhledem ke svému osvěžujícímu charakteru se hodí především do letních měsíců. Může se tedy podávat s ledem. V mnoha tuzemských restauracích už cider čepují, jde nejčastěji o Kindswood Plzeňského Prazdroje.

Ačkoli je cider tradičním nápojem hlavně v Británii, Francii a Španělsku, českých výrobců je na trhu celá řada.

 

cider

Jak cider vůbec degustovat? Je nutné ho vychutnat plným douškem, který zavodní celé naše hrdlo: „Rozhodně nic nesrkejte, napijte se plnou pusou, chvíli doušek poválejte na jazyku, aby ho mohla zhodnotit každá chuťová oblast jazyka, a pak cider spolkněte,“radí Cyril Holub z moštárny F. H. Prager. Dodává ještě, že by se žádný cider neměl soudit dřív, než opravdu dorazí až do žaludku, aby se mohl plně rozvinout. Jestli budete chtít ochutnat víc ciderů najednou, začněte nejdřív suššími a pak přejděte na sladké. Ano, se cidery se to má jako s vínem – existují typy kyselejší nebo sladší, perlivější nebo méně perlivé, výrobci ze Cidrerie je dokonce rozlišují na demi sec, brut a extra brut.

Jen to, že jinak poměrně konzervativní trh přijímá nové alternativy svého tekutého zlata, ukazuje na to, že se Češi vezou na vlně trendů a přebírání v zahraničí tradičních výrobků a postupů jejich přípravy nám cizí není.

V roce 2014 se u nás cideru vypilo v řádech desítek tisíc hektolitrů. Oproti předchozímu roku se v obchodech prodalo 5x více tekutých jablek.