Velikonoční vaření zdravě

Velikonoční vaření zdravě

Chcete své blízké přivítat s originálním menu? Rádi Vám s tím pomůžeme a dáme Vám inspiraci na tématický předkrm a dezert, který můžete během svátků doma připravit.

Pesto z listů ředkvičky
Ředkvičky k jaru prostě patří, každý z nás používáme pouze červený kořen, ale my pro vás máme recept, kde použijete listy.

Ingredience: listy z ředkviček, ředkvičky, olej olivový, sůl, pepř, oříšky kešu, parmezán, citrónová šťáva, česnek, tip: můžete použít medvědí česnek

Postup: Listy ředkviček důkladně omyjeme a očistíme. Natrhané listy dáme do hmoždíře nebo mixéru společně s kešu oříšky, nastrouhaným parmazánem a česnekem. Mixujeme nebo třeme do požadované konzistence. Na závěr dochutíme olivovým olejem, solí, pepřem a citrónovou šťávou. Dáme do lednice alespoň přes noc odležet. Podáváme s tousty a plátky čerstvých ředkviček.

Velikonoční beránek
V dnešní době se všichni snažíme vyhýbat sacharidům a učíme se žít bez pšenice. Co by to, ale bylo za velikonoce bez beránka? Máme pro Vás recept na beránka bez mouky.

Ingedience: ovesné otruby, pšeničné otruby, olej, žloutek, mléko,sladidlo, kvasnice, guaranová guma

Postup: Kvásek uděláme z mléka, sladila, kvasnic a guarové gumy. Kvásek smícháme s ostatními ingrediencemi a necháme kynout. Pečeme do zlatova.